Numerous good games yesterday. These are those games in order of Best Games to Also-Good-Games.
– | Team | VS | Opp Team |
1 | Canterbury (FL) | 9 – 8 | Berkeley Prep (FL) |
2 | Western (FL) | 7 – 2 | Wellington (FL) |
3 | Saint Andrew’s (FL) | 14 – 2 | Vero Beach (FL) |
4 | Steinbrenner (FL) | 18 – 8 | Wiregrass Ranch (FL) |
5 | St. John Paul II Academy (FL) | 11 – 6 | King’s Academy (FL) |
6 | Mitchell (FL) | 11 – 5 | East Lake (FL) |
7 | Creekside (FL) | 20 – 2 | Forest (FL) |
8 | Oviedo (FL) | 13 – 1 | Hagerty (FL) |
9 | Pine Crest (FL) | 12 – 6 | Cardinal Gibbons (FL) |
10 | Jupiter Christian (FL) | 13 – 5 | South Fork (FL) |
11 | West Broward (FL) | 12 – 8 | Miami Country Day (FL) |
12 | Saint Stephen’s Episcopal (FL) | 14 – 5 | Bishop Verot (FL) |
13 | Newsome (FL) | 25 – 2 | Durant (FL) |
14 | Alonso (FL) | 15 – 2 | Robinson (FL) |
15 | Martin County (FL) | 10 – 8 | Jensen Beach (FL) |
16 | Edgewater (FL) | 12 – 3 | Apopka (FL) |
17 | Immokalee (FL) | 10 – 0 | Palmetto Ridge (FL) |
18 | Lakewood Ranch (FL) | 20 – 4 | St. Petersburg (FL) |
19 | Sunlake (FL) | 1 – 0 | Bloomingdale (FL) |
20 | St. Augustine (FL) | 13 – 0 | Father Lopez (FL) |
21 | Admiral Farragut (FL) | 14 – 0 | Sarasota Military Academy (FL) |
22 | Lake Nona (FL) | 14 – 0 | University (FL) |
23 | Santa Fe (FL) | 10 – 7 | Newberry (FL) |
24 | Barron Collier (FL) | 21 – 3 | Lely (FL) |
25 | Cypress Creek (FL) | 18 – 2 | Lake Wales (FL) |
This weekend, there are numerous games and several are quality games. These games, in order, are:
– | Team | VS | Opp Team |
1 | Gulf Coast (FL) | vs | IMG Academy (FL) |
2 | Jesuit (FL) | vs | Maclay (FL) |
3 | Nease (FL) | vs | Lake Mary (FL) |
4 | Bolles (FL) | vs | Maclay (FL) |
5 | King’s Academy (FL) | vs | Jupiter (FL) |
6 | Stoneman Douglas (FL) | vs | Belen Jesuit (FL) |
7 | Ponte Vedra (FL) | vs | St. John Paul II Academy (FL) |
8 | Lake Highland Prep (FL) | vs | St. Thomas Aquinas (FL) |
9 | American Heritage (FL) | vs | Saint Andrew’s (FL) |
10 | Oxbridge Academy (FL) | vs | Benjamin (FL) |
11 | Lake Brantley (FL) | vs | Oviedo (FL) |
12 | Viera (FL) | vs | Bishop Moore (FL) |
13 | Barron Collier (FL) | vs | Community School of Naples (FL) |
14 | Oak Hall (FL) | vs | Matanzas (FL) |
15 | Westminster Christian (FL) | vs | Gulliver Prep (FL) |
16 | Alonso (FL) | vs | Wharton (FL) |
17 | Out-of-Door Academy (FL) | vs | Riverview Sarasota (FL) |
18 | Nease (FL) | vs | Flagler Palm Coast (FL) |
19 | Park Vista (FL) | vs | Dwyer (FL) |
20 | Jesuit (FL) | vs | Leon (FL) |
21 | Seminole (FL) | vs | Lake Mary (FL) |
22 | Naples (FL) | vs | Bishop Verot (FL) |
23 | Gulliver Prep (FL) | vs | Key West (FL) |
24 | Plant (FL) | vs | Durant (FL) |
25 | Steinbrenner (FL) | vs | Sickles (FL) |