Conference Carolinas
Monday April 22
#8 Converse @ #1 Limestone, 2 pm
#5 Barton @ #4 North Greenville, 7 pm
#6 Erskine @ #3 Belmont Abbey, 4 pm
#7 Southern Wesleyan @ #2 Mount Olive, 4 pm
Thursday April 25 (@ UMO)
Limestone vs. North Greenville, noon
(conference awards ceremony)
Belmont Abbey vs. Mount Olive to follow 45 minutes later (~3 pm)
Saturday April 27 (@UMO)
Finals, 1 pm
South Atlantic Conference
Tuesday April 23
#5 Wingate @ #4 Catawba, 4 pm
#6 Coker @ #3 Lincoln Memorial, 3 pm
Friday April 26 (@Wingate)
#5 Wingate vs. #1 Queens, 11 am
#3 Lincoln Memorial vs. #2 Lenoir-Rhyne, 1:30 pm
Sunday April 28 (@Wingate)
Finals, 1 pm
Sunshine State Conference
Thursday April 25
#4 Florida Tech @ #1 Florida Southern, 7 pm
#3 Tampa @ #2 Rollins, time TBA
Sunday April 28
Finals, time TBA, location highest remaining seed campus
Gulf South Conference
Friday April 26 (@Young Harris)
#4 Shorter @ #1 Young Harris, time TBD
#3 Montevallo vs. #2 Alabama-Huntsville, time TBD
Sunday April 28 (@(Young Harris)
Finals, time TBD
Conference Tournaments this week/weekend
Re: Conference Tournaments this week/weekend
For the week of April 29:
PSAC Conference
Tuesday April 30
#6 Millersville @ #3 Mercyhurst, 4 pm
#5 Seton Hill @ #4 IUP, 4 pm
Friday May 3 (@ West Chester)
#3/#6 winner vs. #2 East Stroudsburg
#4/#5 winner vs. #1 West Chester
Sunday May 5 (@ West Chester)
Finals, 1 pm
Northeast 10
Wednesday May 1
#8 Stonehill @ #1 Le Moyne, noon
#7 Merrimack @ #2 Adelphi, 4 pm
#6 New Haven @ #3 Pace, 7 pm
#5 Assumption @ #4 Bentley, 7 pm
Saturday May 4 (finals 4 @ highest remaining seed site)
#4/#5 winner vs. #1/#8 winner, TBA
#6/#3 winner vs. #2/#7 winner, TBA
Sunday May 5
Finals, TBA
RMAC
(all @ Lindenwood)
Thursday May 2
#5 UCCS vs. #4 Rockhurst, 4 pm
#6 Westminster vs. #3 Colorado Mesa, 7 pm
Friday May 3
#4/#5 winner vs. #1 Regis, 4 pm
#3/#6 winner vs. #2 Lindenwood, 7 pm
Sunday May 5
Finals, noon
CACC
Tuesday April 30
#5 Caldwell @ #4 Dominican, 3:30 pm
#6 Chestnut Hill @ #3 Wilmington, 3:30 pm
Friday May 3 (final 4 @ GCU)
#4/#5 winner vs. Georgian Court, noon
#3/#6 winner vs. Thomas Jefferson, 3 pm
Saturday May 4
Finals, 3 pm
GLIAC
Tuesday April 30
#6 Northern Michigan @ #3 McKendree, 4 pm
#5 Davenport @#4 Concordia-Saint Paul, 6 pm
Friday May 3 (hosted @ highest remaining seed)
#4/#5 winner vs. #1 Indianapolis, TBA
#3/#6 winner vs. #2 GVSU, TBA
Sunday May 5 (hosted @ highest remaining seed)
finals, TBA
GMAC
(all games @ Tiffin)
Thursday May 2
#4 Lake Erie @ #1 Tiffin, 6 pm
#2 Findlay vs. #3 Walsh, 1 pm
Saturday May 4
Finals, 1 pm
MEC
Friday May 3
#3 Wheeling Jesuit @ #2 Shepherd, 1 pm
#4 Charleston (WV) @ #1 UVA-Wise, 4 pm
Sunday May 5
Finals @ highest remaining seed, noon
PSAC Conference
Tuesday April 30
#6 Millersville @ #3 Mercyhurst, 4 pm
#5 Seton Hill @ #4 IUP, 4 pm
Friday May 3 (@ West Chester)
#3/#6 winner vs. #2 East Stroudsburg
#4/#5 winner vs. #1 West Chester
Sunday May 5 (@ West Chester)
Finals, 1 pm
Northeast 10
Wednesday May 1
#8 Stonehill @ #1 Le Moyne, noon
#7 Merrimack @ #2 Adelphi, 4 pm
#6 New Haven @ #3 Pace, 7 pm
#5 Assumption @ #4 Bentley, 7 pm
Saturday May 4 (finals 4 @ highest remaining seed site)
#4/#5 winner vs. #1/#8 winner, TBA
#6/#3 winner vs. #2/#7 winner, TBA
Sunday May 5
Finals, TBA
RMAC
(all @ Lindenwood)
Thursday May 2
#5 UCCS vs. #4 Rockhurst, 4 pm
#6 Westminster vs. #3 Colorado Mesa, 7 pm
Friday May 3
#4/#5 winner vs. #1 Regis, 4 pm
#3/#6 winner vs. #2 Lindenwood, 7 pm
Sunday May 5
Finals, noon
CACC
Tuesday April 30
#5 Caldwell @ #4 Dominican, 3:30 pm
#6 Chestnut Hill @ #3 Wilmington, 3:30 pm
Friday May 3 (final 4 @ GCU)
#4/#5 winner vs. Georgian Court, noon
#3/#6 winner vs. Thomas Jefferson, 3 pm
Saturday May 4
Finals, 3 pm
GLIAC
Tuesday April 30
#6 Northern Michigan @ #3 McKendree, 4 pm
#5 Davenport @#4 Concordia-Saint Paul, 6 pm
Friday May 3 (hosted @ highest remaining seed)
#4/#5 winner vs. #1 Indianapolis, TBA
#3/#6 winner vs. #2 GVSU, TBA
Sunday May 5 (hosted @ highest remaining seed)
finals, TBA
GMAC
(all games @ Tiffin)
Thursday May 2
#4 Lake Erie @ #1 Tiffin, 6 pm
#2 Findlay vs. #3 Walsh, 1 pm
Saturday May 4
Finals, 1 pm
MEC
Friday May 3
#3 Wheeling Jesuit @ #2 Shepherd, 1 pm
#4 Charleston (WV) @ #1 UVA-Wise, 4 pm
Sunday May 5
Finals @ highest remaining seed, noon